Najładniejsze miejsca

Hawaje – najmłodszy z 50 stanów Stanów Zjednoczonych (dołączony 21 sierpnia 1959 roku). Jedyny stan leżący wyłącznie na wyspach. Położony na archipelagu Hawaje, w północno-środkowej części Oceanu Spokojnego. Stolicą stanu jest Honolulu leżące na wyspie Oʻahu[3].

Archipelag jest pochodzenia wulkanicznego. Rozpościera się na długości niemal 2,5 tys. km. Składa się z 137 wysp, w tym z 8 głównych, spośród których 7 jest zamieszkanych – HawaiʻiOʻahuKauaʻiMolokaʻiLānaʻiMaui i Niʻihau; wyspa Kahoʻolawe jest niezamieszkana. Powierzchnia wysp jest górzysta, a na terenie archipelagu znajduje się wiele czynnych wulkanów[4]. Po stanach AlaskaFloryda i Kalifornia, Hawaje posiadają czwartą najdłuższą linię brzegową w Stanach Zjednoczonych[5].

Oficjalnie w stanie mieszka 1,2 mln osób, a w praktyce ponad 1,3 mln, jeśli dodać turystów i żołnierzy amerykańskich sił zbrojnych. Większość z nich, prawie 1 mln, mieszka na najgęściej zaludnionej wyspie – Oʻahu. 6,6% mieszkańców stanu uważa się za rdzennych obywateli Hawajów (Polinezyjczyków). Największa grupa mieszkańców, około 41%, to imigranci z Azji lub ich potomkowie.

Hawaje

HAWAJE WCZASY

Hawaje to perełka podróżnicza, którą szczycą się biura podróży mające ten egzotyczny raj w swojej ofercie. Jeżeli chodzi o Hawaje, wczasy w tym pięknym miejscu to spełnienie marzeń każdego z nas. Idealnym miastem na wylot na wakacje na Hawaje jest Warszawa. Czeka Was 24-godzinny lot z minimum jedną przesiadką w Los Angeles lub San Francisco i możemy cieszyć się Honolulu i obłędną plażą Waikiki. Honolulu to miasto, które nigdy nie śpi. Biura podróży zazwyczaj proponują połączenie dwóch wysp, my możemy zaprojektować dla Was podróż złożoną nawet i z czterech wysp hawajskich!

HAWAJE ATRAKCJE

Hawaje niczym prawdziwa perła Pacyfiku potrafią oczarować już od pierwszego wejrzenia. To miejsce ciągnących się kilometrami piaszczystych plaż, zielonych wzgórz i dolin, aktywnych wulkanów oraz wspaniałych wodospadów skrytych w bujnej dżungli. Pośród tej nieskazitelnej przyrody wyrasta Honolulu – tętniące życiem miasto położone przy słynnej plaży Waikiki. Znajdziemy tu różnorodne hotele na wymarzone wakacje i  Wiele z nich znajduje się blisko lotniska. Na Hawajach znajdziecie atrakcje dla całej rodziny: rejsy, nurkowanie, piesze wędrówki, czy ciekawe miejsca historyczne, jak słynna baza wojskowa Pearl Harbor. Plaża Waikiki uwielbiana jest szczególnie przez surferów, którzy korzystają z 4-metrowych fal aby szkolić swoje umiejętności w surfingu.

HAWAJE HOTELE

Baza hotelowa na Hawajach jest niezwykle różnorodna, od hoteli 5-gwiazdkowych takich jak Fairmont Orchid Resort po hotele 3 i 4-gwiazdkowe, jak np. Aston Waikiki Beach. Hotel Fairmont Orchid Resort znajduje się na wyspie Big Island znanej z Parku Narodowego Wulkanów, gdzie największą atrakcją jest lot helikopterem nad czynnym wulkanem plującym lawą. Przeżycia niesamowite! Hotel Aston Waikiki Beach znajduje się na słynnej Oahu ze stolicą w Honolulu. Hotele Waikiki Beach Marriott, Alohilani Resort Waikiki Beach, The Westin Hapuna Beach oraz Hyatt Place Waikiki Beach również świetnie sprawdzą się na rajskie wakacje na Hawajach.

HAWAJE WYSPY

Jedno jest pewne – niezależnie od tego, którą wyspę hawajską wybierzecie na swój cel podróży, aby spędzić na niej wakacje: Oahu, Big Island, Kauai, Maui, Lanai, czy Molokai, z pewnością na Hawajach nie będziecie się nudzić!

                                       HawajeDodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2023 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl