Najładniejsze miejsca

Bora-Bora – wyspa na Oceanie Spokojnymkoralowy atol otaczający powulkaniczny stożek, w Polinezji Francuskiej, na Wyspach Pod Wiatrem w archipelagu Wysp Towarzystwa, na północny zachód od Tahiti.

Zamieszkana przez Polinezyjczyków, którzy osiedlili się tu przed wiekami i pozostały po nich ruiny świątyń oraz płaskorzeźby. Na wyspie zamieszkuje prawie 9000 stałych mieszkańców, jej powierzchnia to około 38 km2. Na wyspie znajdują się dwa szczyty: Pahia (661 m n.p.m.) oraz Otemanu 727 m n.p.m., a w pobliżu znajdują się dwie mniejsze wyspy koralowe.

Odkryta przez holenderskiego żeglarza Jacoba Roggeveena w roku 1722, później w roku 1769 przepływał obok, a w roku 1777 zakotwiczył angielski żeglarz i odkrywca James Cook. Pierwszym europejskim mieszkańcem był rozbitek z wielorybniczego statku James Connor w roku 1792.

Od roku 1845 wyspa weszła w skład Polinezji Francuskiej. W czasie drugiej wojny światowej na Bora-Bora znajdowała się amerykańska baza morska i lądowa, z 6 tysiącami żołnierzy. Obecnie wyspa jest ważnym ośrodkiem turystycznym i centrum hodowli czarnych pereł.

Bora-Bora służyła za pierwowzór amerykańskiemu pisarzowi Jamesowi Michenerowi do opisu idyllicznej wyspy w książce Tales of the South Pacific (pol. „Opowieści Południowego Pacyfiku”), traktuje o niej także amerykański musical Rodgersa i Hammersteina South Pacific (pol. „Południowy Pacyfik”) z 1949 roku.

Bora Bora to prawdziwy raj na ziemi. Niezwykle piękna wyspa leży na Oceanie Spokojnym, w archipelagu Wysp Towarzystwa. Pobyt w tym zakątku Polinezji Francuskiej to prawdziwa ucieczka od codzienności. Można tu przeżyć luksusowe wakacje w otoczeniu przepięknej przyrody. Charakterystyczne dla wyspy są pływające domki, oddalone do ok. 1 km od plaży, którą wypełnia biały piasek. Tygodniowe wczasy na Bora Bora w maju 2016 roku, z wylotem z Warszawy i pobytem w hotelu ze śniadaniami, kosztują od 11672 zł od osoby.Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2023 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl